Чи збереглися пільги при виході на пенсію для жінок за Списком №2 згідно з новим законом про пенсійну реформу?


Версія для друку
middle_e11ecea27b0664f35558d01ece59c80c.jpg

Чи збереглися пільги при виході на пенсію для жінок за Списком №2 згідно з новим законом про пенсійну реформу?
Умови призначення пенсій за віком на пільгових умовах (за роботу в шкідливих умовах) збережені. Відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення” (ст.13), працівники, зайняті повний робочий день на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці, - за Списком №2 і за результатами атестації робочих місць мають право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи:
- чоловіки – після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, із них не менше 12 років і 6 місяців на зазначених роботах;
- жінки – після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, із них не менше 10 років на зазначених роботах.
Працівники, які мають не менше половини стажу роботи зі шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються зі зменшенням віку передбаченого ст.12 вказаного Закону (чоловікам – 60, а жінкам – 55 років), на рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи жінкам.

Мій чоловік інвалід ІІІ групи внаслідок нещасного випадку на виробництві. Чи буде період його перебування на інвалідності зараховано до страхового стажу при призначенні пенсії за віком, якщо він не працюватиме?
Так. Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (ст.24) передбачено, що час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи зі шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.
Період перебування на інвалідності у зв’язку із нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням підтверджується випискою з акту огляду медико-експертної комісії.

За яких умов призначають надбавки до пенсії на утриманців?
Надбавки до пенсії на утриманців призначають пенсіонерам, які не працюють і мають на своєму утриманні дітей до 18 років або інших непрацездатних членів сім’ї, що перебувають на утриманні пенсіонера.
Розмір такої надбавки пенсіонерам, які отримують пенсії згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, становить 150 грн. на кожного утриманця.
Однак, якщо ці утриманці отримують свою пенсію чи державну соціальну допомогу, то надбавка на них не призначається.

Людмила Гонтаренко, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в м. Сумах

Коментарі RegioNews
Коментарі Facebook
Loading...

Приєднуйтесь!