Як 3G відроджує в українців бажання читати

Версія для друку
1_1.jpg

З появою нових технологічних можливостей чимало старих звичок почало трансформуватися та набувати нового дихання для розвитку. Подібне сталося із читанням. З появою 3G подорожі до захоплюючого світу книг стали максимально зручними та доступними. Тепер, щоб отримати усі необхідні знання не потрібно годинами сидіти у бібліотеці та листати великі томи літератури. Варто взяти зручний для вас гаджет, підключитися до швидкісного мобільного інтернету та починати працювати. Про те, як поява 3G почала відроджувати в українців бажання читати дізнавайтеся у нашому матеріалі проекту «3G в Україні» сайту «RegioNews-Суми» за підтримки національного телеком-оператора «Київстар».

Всі ми часто чуємо про те, що читання корисне для людини. Але при цьому не часто ставимо собі питання в чому саме полягає ця користь? Чому у дитинстві нас так часто заставляли читати, навіть інколи проти нашої волі, говорячи, що це допоможе нам у житті.

Американські вчені з Массачусетского інституту довели, що корисне читання («читання хороших книг») розширює кругозір людини, збагачує його внутрішній світ, робить її розумнішою і позитивно позначається на пам'яті. Переконатися в тому, що вчені праві кожен може на власному прикладі, головне взяти гарну книгу, теплу ковдру, чашку кави та сісти й зануритися у новий світ. Варто тільки вдумливо прочитати якийсь класичний твір і результат відразу дасть про себе знати. Той, хто раніше і «двох слів зв'язати не міг», помітить, як стало простіше за допомогою мови виражати власні думки, висловлюватися і підбирати потрібні слова, помітить, що з лексикону зникають слова-паразити, а настрій покращується в рази.

Чим корисне читання для людини:

1. Читання зменшить стрес та допоможе позбутися безсоння

Віддаєте перевагу прогулятися або послухати музику, щоб позбутися від стресу чи безсоння? Натомість, варто відзначити, що читання було визнано найбільш ефективним способом зменшити стрес. Всього 6 хвилин читання більш ніж на дві третини знижує рівень стресу, що в результаті допоможе вам заснути.

2. Читання покращує функціонування мозку

Вчені з Університету Еморі довели, що після прочитання книги у людини протягом декількох днів трохи підвищується рівень інтелекту. Автори дослідження стверджують, що читання збільшує число нервових зав’язків у мозку людини на фізіологічному рівні.

3. Читання робить вас більш привабливими

Високий інтелектуальний рівень робить вас більш привабливим для людей. Можливість підтримати бесіду на будь-яку тему і блиснути ерудицією при знайомстві дає більше шансів, що людина віддасть перевагу саме вам. Так книга може допомогти зустріти кохання всього життя, долати перешкоди або просто слідувати хорошому прикладу.

4. Читання покращує пам'ять, розумові здібності та полегшує вивчення іноземних мов

Всякий раз, коли ви читаєте, ви тренуєте мозок. Щоразу він створює нові зв'язки для збереження отриманої інформації. Дослідження з'ясували, що у постійно читаючої або пишучої людини зниження розумової активності відбувається набагато повільніше, ніж у тих, хто рідко дає подібні навантаження на мозок. Крім цього, регулярне читання допомагає легше розуміти і запам'ятовувати новий матеріал, особливо при вивченні нової мови.

5. Читання розширює словниковий запас

Коли ви читаєте, то стикаєтеся зі словами, які зазвичай не використовуються в повсякденній мові. Якщо якесь слово незнайоме, не обов'язково шукати його в словнику. Іноді значення можна зрозуміти за загальним змістом. Читання допомагає не тільки в збільшенні словникового запасу, але і підвищує загальну грамотність.

6. Спільне читання покращує відносини батьків та їх дітей

Психологи вважають, що під час спільного читання між батьками і дітьми встановлюється особливий зв'язок, який ніколи б не виник при спільному перегляді телевізора або інших подібних розвагах.

7. Читання допомагає справлятися з фінансовими труднощами

Згідно зі статистикою, 43% дорослих людей з низьким рівнем навичок читання живуть в бідності. Серед читачів з високим рівнем грамотності таких всього 4%.

Проте сьогодні, коли весь час розписаний просто похвилинно, виділити навіть годинку на читання здається небувалою розкішшю. Тому, багато любителів почитати поступово відмовляються від паперових книг, навіть при всіх їх плюсах із незрівнянним тактильним відчуттям, на користь електронних аналогів. Носити з собою габаритний фоліант не кожному зручно, а тому закачавши собі спеціальний додаток на телефон та завантаживши туди потрібну книгу, та ще й не одну, ваша власна бібліотека завжди буде з вами. Такі книжки інтерактивні, дозволяють робити позначки, виділяти фрагменти і копіювати цитати, налаштувати шрифт і кольори під себе. А швидкісний 3G від «Київстар» дозволяє поповнювати книжкові закрома в будь-який зручний для вас час. Так, з появою 3G в Україні, бажання читати у населення почало відроджуватися з новою силою. Допомагають цьому ще різноманітні додатки.

ТОП-6 кращих читалок:

1. iBooks

Власна читалка Apple, а також віконце в їх фірмовий книжковий магазин. Ця програма вже дуже давно була доступна в App Store, а з виходом версії iOS 8 і зовсім стала частиною системи. Додаток дуже просте і підійде тим, хто хоче просто відкрити програму і читати книжку в тому вигляді, в якому це пропонує Apple. Варто відзначити, що iBooks з форматів підтримує тільки pdf і ebook, так що якщо у вас є електронні книги в інших форматах, доведеться їх якось конвертувати. Хоча на сьогоднішній день вже безліч книг є в ebook, все ж за популярністю він сильно поступається тому ж fb2.

2. Google Play Книги

Це практично такий же додаток як iBooks, тільки для Android. Google за останній час непогано розвинув власну інфраструктуру і має в своєму арсеналі практично всі необхідні додатки. Функцій у цьому додатку побільше, ніж в аналогу для iOS, і це, безсумнівно, радує. Наприклад, можна завантажувати свої книги в хмару прямо через веб-сайт, а потім завантажувати їх на телефон. Також можна створювати замітки з різним кольоровим виділенням або закладки. Доступна як іноземна література, так і російськомовна.

3. MyBook

Сучасна бібліотека в інтернеті, яка відкриває вам доступ до каталогу бестселерів і класичної літератури, включаючи новинки різних жанрів: від художніх до науково-популярних книг і ділової літератури. Понад п'ятдесят тисяч найменувань з більш ніж двадцяти різних жанрів. Після реєстрації ви відразу можете почати читати будь-які книги - майже для кожної є пробний фрагмент, щоб ви могли безкоштовно погортати і розкуштувати ту чи іншу книгу перш, ніж оформити підписку. Їх можна читати на сайті через браузер, запустивши програму для iPhone і iPad або додатком для Android.

Варто зазначити, що всі класичні твори в MyBook доступні для усіх абонентів «Київстар», не залежно від тарифного пакету, без підписки та плати за трафік. Це література, яка знаходиться в розділі «Класична література» бібліотеки. Користуватися MyBook дуже просто: варто лише завантажити додаток MyBook і зареєструватися за номером мобільного телефону «Київстар». Щоб оформити підписку, необхідно набрати з мобільного комбінацію *304*1# і натиснути кнопку «виклик».

4. Bookmate

Програма є в першу чергу не читалкою, а книгарнею. Проте, функціональність для читання книг, зрозуміло, присутня. Перевага її - це доступ до ліцензійного контенту за передплатою, тобто, за фіксовану ціну ви отримуєте можливість читати будь-які книги. Причому в онлайн-каталозі є величезна кількість різноманітної літератури, знайти можна практично все, крім найрідкісніших книг. Режим читання подібний до інших читалок. Присутні зручний перехід по зноскам, замітки, цитати, можливість поділитися фрагментом тексту в Facebook, Twitter і поштою.

5. Cool Reader

Це, мабуть, найпопулярніша програма для читання книг на Android. Вона доступна для цієї ОС вже дуже давно і постійно вдосконалюється. Cool Reader підтримує всі популярні формати електронних книг: fb2, txt, rtf, doc, epub, chm, pdb, prc, mobi. Так що можна навіть не турбуватися, що якась книга у вас не відкриється. Зручно, що книги можна завантажувати через вбудований диспетчер файлів. Тобто, просто завантажуємо файли в пам'ять пристрою і потім відкриваємо їх в програмі. Ніякого власного магазину немає, але доступ до онлайн-бібліотекам присутній, причому їх список можна редагувати самому.

6. Smart Kyivstar

Для абонентів «Київстар» компанія спеціально створила цікавий додаток, який дає можливість його користувачам читати практично будь-які книги не залежно від тарифного пакету та «безлімітно» без плати за трафік. В асортименті бібліотеки Smart Kyivstar твори Ліни Костенко, Юрія Андруховича, Оксани Забужко, Сергія Жадана, Віктора Пєлєвіна, Василя Шкляра та інших сучасних українських і російських письменників, а також вибрані твори Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Льва Толстого, Миколи Гоголя, Олександра Пушкіна, Федора Достоєвського та інших відомих класиків. Для активації підписки на послугу достатньо відправити SMS з будь-яким текстом на номер 2665 з мобільного, в якому встановлена SIM-карта «Київстар», і читайте, а також слухайте книги з будь-якого Android-пристрою, що має інтернет-з'єднання.

Крім цього, варто не забувати, що національний телеком-оператор «Київстар» ввів додаткову послугу «Знання без меж», за допомогою якої можна читати все, що забажаєте з включених сервісів, при цьому використаний трафік не буде тарифікуватися. «Знання без меж» - це благодійний проект, що має на меті зробити знання доступними для кожної людини, будь-де і будь-коли. А для школярів та студентів – це як раз те, що потрібно.

Маючи такі новітні читалки на своєму гаджеті та постійний доступ до швидкісного інтернету усі книги світу та бібліотеки практично вам по плечу.

Таким чином, поява 3G в Україні дала її мешканцям додаткові можливості для саморозвитку. Будь-які книги доступні тепер у найзручніший час. Головне, що залишається – це бажання, розвиватися та рухатися вперед до нових горизонтів. І не варто турбуватися, що з появою інтернету зникнуть книги.

Слідкуйте за новинками спецпроекту «3G в Україні» сайту «RegioNews-Суми» за підтримки національного телеком-оператора «Київстар». Дізнавайтеся більше про становлення зв’язку третього покоління в Україні.

Вибачте, але голосувати можуть лише мешканці України!

Читайте також:

Коментарі RegioNews
Коментарі Facebook

Comments

Написати новий коментар

Приєднуйтесь!