Поліція застерігає: активізувались шахраї - псевдополіцейські

Версія для друку
hc0gruqi57mfjgm66a9j.r695x430.jpg

Незважаючи на широку профілактично-роз’яснювальну роботу та регулярні попередження з боку поліції, громадяни через надмірну довірливість знову стають жертвами телефонних шахраїв. За останні кілька днів від рук аферистів потерпіли пенсіонери з Сум, Лебедина та Ямполя, які, довірившись незнайомим співрозмовникам, що назвались працівниками поліції, втратили 75 тисяч гривень.

Так, до поліції звернулась 82-річна сумчанка та 69-річна ямпільчанка. Жінки розповіли, що їм зателефонував незнайомий чоловік, назвався працівником поліції та повідомив, що їх сини знаходяться в поліції, і їм загрожує кримінальна відповідальність. Та під приводом «вирішення питання», запропонували їх «відкупити». І якщо сумчанці «порятунок» сина коштував 50 тисяч гривень, інша старенька перерахувала аферистам на їх банківських рахунок п’ять тисяч.
Ще одній 78-річній сумчанці та 89-річній жительці Лебединського району так звані псевдополіцейські повідомили, що їх родичі потрапили в ДТП. І гроші потрібні на лікування потерпілих. В іншому разі їх близькі опиняться за гратами. Тож, не довго думаючи, обидві «сплатили» шахраям 20 тисяч гривень. А оговтавшись, зателефонували близьким, від яких і дізнались, що їх так підло ошукали.
Нині за всіма фактами в поліції відкрили кримінальні провадження за ч.1 ст.190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки зловмисників. А правоохоронці вкотре застерігають всіх жителів області бути менш довірливими з телефонними співрозмовниками та завжди перевіряти отриману інформацію. Перевіряйте у телефонуючого, який назвався поліцейським прізвище, ім’я та по-батькові затриманого, дату його народження. Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини і перевірте інформацію. Спробуйте якнайскоріше передзвонити тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати інформацію. Адже якщо телефонують шахраї, зазвичай вони не володіють такою інформацією.

Вибачте, але голосувати можуть лише мешканці України!

Читайте також:

Коментарі RegioNews
Коментарі Facebook

Comments

Написати новий коментар

Приєднуйтесь!