Прокуратура готує апеляційну скаргу на ухвалу суду стосовно обрання підозрюваному в хабарництві депутату запобіжного заходу

Версія для друку
fb_img_1521035671965.jpg

Сьогодні, 14 березня 2018 року, в Зарічному районному суді м. Суми відбувся розгляд клопотання прокуратури про обрання депутату Сумської міської ради, підозрюваному у вимаганні та отриманні 4,5 тис. доларів США неправомірної вигоди, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Рішенням суду в задоволенні клопотання прокуратурі відмовлено, оскільки, на думку слідчого судді, повідомлення про підозру вручав не особисто прокурор області, а слідчий за його дорученням. Відтак, на думку слідчого судді, особа не вважається підозрюваною.
Повідомляємо, що жодної норми закону, яка б зобов’язувала прокурора області особисто вручати повідомлення про підозру не існує. Водночас є безліч рішень судів, зокрема вироків, у кримінальних провадженнях стосовно відповідної категорії громадян, повідомлення в яких не вручав особисто прокурор області. Більш того, Зарічним районним судом м. Суми в січні 2018 року розглянуто клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу депутату Сумської обласної ради, повідомлення про підозру якому складено прокурором області, а вручене також слідчим http://reyestr.court.gov.ua/Review/71826943.
Відповідно до ст. 481 КПК України, повідомлення про підозру особам певної категорії здійснюється прокурором області. У науково-практичному коментарі до цієї норми закону йдеться про розмежування понять складання і вручення повідомлення про підозру, тобто складати та підписувати зазначений документ повинен особисто прокурор області, при цьому вручення письмового повідомлення про підозру можна доручати слідчому чи прокурору, який є процесуальним керівником у провадженні.
Аналогічна практика діє по всій Україні. Ця норма підтверджена також судами вищої інстанції України. Тож прокуратура вже готує апеляційну скаргу на зазначену ухвалу суду.

Вибачте, але голосувати можуть лише мешканці України!

Читайте також:

Коментарі RegioNews
Коментарі Facebook

Comments

Написати новий коментар

Приєднуйтесь!