Нововведення в оренді житла: скільки квартирантів можна буде селити до квартири

Версія для друку
img_top_1.jpg

У Верховній Раді зареєстровано відразу кілька законопроектів, які передбачають ввести нові обмеження з використання житлового фонду. Законопроекти №№6424, 6424-д і 6424-1 з однаковою назвою “Про внесення змін до Житлового кодексу та інших законодавчих актів щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень житлового будинку” насамперед спрямовані проти використання квартир в житлових будинках як офісів, хостелів та гуртожитків. Але пропоновані зміни можуть також торкнутися інших орендодавців, пише Сегодня.

З пояснювальної записки законопроекту – №642 випливає, що документ покликаний припинити “поширену практику використання не за призначенням квартир в багатоповерхових житлових будинках, зокрема як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання”.

На сьогодні пряма заборона існує тільки на використання квартир під промислове виробництво. Щодо інших видів діяльності формулювання або нечіткі, або суперечать одна одній в різних законодавчих і нормативних актах. І це призводить до того, що житло активно використовується і під офіси, і під магазини, і під готелі з хостелами, і т.д.

Законопроект 6424 пропонує чітко заборонити будь-яке використання квартир в багатоповерхових будинках, крім як для проживання. Іншими словами, працювати в житловому будинку можна буде тільки власнику (офіційному орендарю) квартири або членам його родини. Та й то лише доти, доки на нього не поскаржаться сусіди.

За порушення цієї норми законопроект передбачає величезні штрафи. Наразі за використання квартир не за призначенням можуть присудити штраф від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів, тобто 17-51 грн. Та й то, тільки якщо не подіяло попередження.

Автори нового законопроекту пропонують штрафувати за будь-яке використання квартир не для проживання, а для бізнесу. Причому розмір штрафу збільшити практично в тисячу разів.

Джерело: https://news.finance.ua

Вибачте, але голосувати можуть лише мешканці України!

Читайте також:

Коментарі RegioNews
Коментарі Facebook

Comments

Написати новий коментар

Приєднуйтесь!