На Сумщині триває виплата державних соціальних допомог

До бюджету Сумської області надійшло 561,4 мільйонів гривень державних коштів місцевим бюджетам на виплату соціальних допомог. Про це повідомили в Сумській обласній державній адміністрації.

Виплати державної соцдопомоги передбачені сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку.

Довідково: за інформацією обласного Департаменту фінансів з цих коштів на допомогу у зв’язку з вагітністю і пологами спрямовано – 2,9 млн. гривень; на допомогу при усиновленні дитини – 0,7 млн. гривень; допомогу при народженні дитини – 143,7 млн. гривень; допомогу на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування – 23,6 млн. гривень; на дітей одиноким матерям – 86,4 млн. гривень; тимчасову державну допомогу дітям – 0,8 млн. гривень; малозабезпеченим сім’ям – 129,4 млн. гривень; на відшкодування послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» – 0,06 млн. гривень; особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю – 105 млн. гривень; особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю, державної соціальної допомоги на догляд – 19,4 млн. гривень.

На виплату по догляду за особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу спрямовано 20,6 млн. гривень; тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату – 2,2 млн. гривень; щомісячну компенсаційну виплату непрацюючій працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю I групи, а також за особою, яка досягла 80-річного віку – 0,7 млн. гривень; на дітей, хворих на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, на дитину, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, яким не встановлено інвалідність – 0,03 млн. гривень; на надання допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях – 9,3 млн. гривень; на одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» –16,6 млн. гривень.

Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною», оплату послуг із здійснення патронату над дитиною та виплату соціальної допомоги на утримання дитини в сім’ї патронатного вихователя, підтримку малих групових будинків отримано 12 млн. гривень.