Українці більше не зможуть розраховуватися монетами 1, 2 і 5 копійок

Монети 1,2 і 5 копійок більше не будуть платіжним засобом в Україні. Національний банк України (НБУ) планує вивести їх з обігу з 1 жовтня 2019 року. Про це повідомляє прес-служба НБУ.

У повідомленні також йдеться про те, що з обігу поступово будуть виведені монети номіналом 25 копійок, але вони поки залишаться платіжним засобом. Правда, монети в 25 коп., які потраплять в банки, більше не будуть повертатися в обіг і поступово їх має стати менше, повідомив під час брифінгу заступник Голови Національного банку України Сергій Холод.

Повідомляється, що українці зможуть обміняти монети в сумах, кратних 10 копійкам без обмежень і безкоштовно:

– у всіх відділеннях банків протягом року з дати вилучення з обігу – до 30 вересня 2020 року;
– у Нацбанку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) протягом трьох років після вилучення – до 30 вересня 2022 року.

Виведені з обігу монети в 1, 2 і 5 копійок будуть утилізовані. Спочатку на спеціальному обладнанні видалять зображення на них, а потім метал відправлять на переплавку.

“У перспективі банкнотно-монетний ряд гривні скоротиться з 17 до 12 номіналів. Так він наблизиться до найпоширенішої світової практики: усього залишиться 6 номіналів монет і 6 номіналів банкнот. Це зробить готівкові розрахунки зручними, простими і комфортними”, – зазначає Сергій Холод.