На Сумщині поліція оголосила підозри членам ДВК про вчинення кримінальних правопорушень

Підозри за фальсифікацію виборчої документації, погоджені прокуратурою, повідомлені головам та секретарям двох виборчих комісій з Сум та Сумського району.

Наразі вирішується питання про вручення підозр за скоєння аналогічних протиправних діянь дільничних членам комісій з Путивльського та Шосткинського районів.

Нагадаємо, що в день виборів на Сумщині поліція відкрила чотири кримінальні провадження:в Сумах, в Путивльському ,Сумському та Шосткінському районах.

Приводом для відкриття даних кримінальних проваджень стало дострокове підписання, до завершення процесу голосування, членами окремих дільничних виборчих комісій протоколів про підрахунки голосів виборців.

По виявленим фактам в поліції відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 158 КК України (підписання протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці… до його заповнення…).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років.