Вибори 2019: на Сумщині 40 повідомлень про можливі порушення

Головне завдання поліції – неупереджене забезпечення порядку та законності як під час передвиборчої кампанії, так і в день волевиявлення громадян. Тож всі повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства піддаються ретельній перевірці. У свою чергу, правоохоронці закликають всіх учасників виборчого процесу не порушувати Закон. Адже за це передбачена не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

З початку передвиборчої кампанії другого туру поліція зареєструвала 40 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства в регіоні. Більшість з них стосувались Сум, всі інші – Тростянця, Конотопу, Охтирки, Л-Долини, Бурині, Ромен, Лебедина та Путивля.

Окрім того, що поліцію про такі факти інформували громадяни, правоохоронці й самі моніторили мережу Інтернет та засоби масової інформації з метою виявлення таких випадків.  

Серед зареєстрованих повідомлень переважають ті, що стосуються виявлення або поширення незаконних чи підозрілих агітаційних матеріалів, в тому числі – з ознаками «чорного піару»; розміщення в соцмережах інформацій про начебто підготовку провокацій на певних дільницях для голосування в регіоні; незаконної агітації на користь одного з кандидатів тощо.

Всі ці заяви зареєстровані та піддані ретельній перевірці. Більшість з них свого підтвердження не знайшли.

Правоохоронці і надалі реагуватимуть на усі повідомлення по можливі порушення виборчого законодавства, та прийматимуть по ним рішення виключно в рамках правового поля. І зроблять все можливе, щоб не допустити провокацій під час виборів, та забезпечити в день виборів правопорядок.