Адвокат Зайцевої просить їй умовний термін, а захист Дронова – закрити кримінальне провадження

У Харківському апеляційному суді почали розглядати скарги засуджених Олени Зайцевої та Геннадія Дронова, винних у резонансному ДТП на Сумській, яке забрало життя шести осіб.

На засіданні 14 серпня крім засуджених і їх захисту прийшли потерпілі та представники ЗМІ.

Першою виступала адвокат Зайцевої Юлія Плетньова. Несподівано вона заявила, що не вимагає скасувати вирок, але при цьому просить суд переглянути покарання і врахувати пом’якшувальні обставини, юний вік і стан здоров’я її підзахисної. За словами Плетньової, Зайцева так і не отримала після ДТП на Сумській належного лікування, а термін за ґратами і зовсім може коштувати їй життя. Тому Плетньова просить суд скоротити термін за гратами до п’яти років позбавлення волі з випробувальним терміном, а суму виплат постраждалим зменшити до 30%.

Примітно, що адвокат Зайцевої наполягає, що кривава аварія сталася зовсім не через те, що її клієнтка порушила правила дорожнього руху. А тому що автомобіль Дронова «протаранив» машину Зайцевої, чия вина – лише в перевищенні швидкості. Таким чином захист Зайцевої 70% провини за криваве ДТП переклав на Дронова.

«Немає жодного водія і пішохода, які не порушили б ПДР. Це могло статися з кожним з нас. Я теж переглянула стиль водіння, більше не намагаюся проскочити. Зайцеву засудили до десяти років в’язниці. Я і моя підзахисна не згодні з вироком», – заявила в залі суду адвокат Зайцевої.

Другим до суду звернувся адвокат Дронова Сергій Перепелиця. Він по пунктам розкритикував, що суд першої інстанції проігнорував суперечливі результати експертизи і зажадав закрити кримінальне провадження проти свого клієнта.

Нагадаємо, резонансна ДТП сталася 18 жовтня 2017 року у центрі Харкова. Тоді позашляховики під керуванням Олени Зайцевої та Геннадія Дронова зіткнулися на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова. Після зіткнення Lexus Зайцевої викинуло на пішоходів, внаслідок чого загинули шестеро осіб.

Суд визнав Зайцеву і Дронова винними у вчиненні смертельної ДТП і призначив покарання обом у вигляді 10 років позбавлення волі.

Після цього Зайцева та Дронов подали апеляції. 

Джерело: kharkov.comments.ua