Іноземці намагалися підкупити прикордонників на Сумщині

Днями в пункті пропуску «Бачівськ» охоронці кордону Сумського загону зафіксували чергові спроби втягування прикордонників у протиправну діяльність.

Минулої суботи до пункту пропуску «Бачівськ» в пішому порядку на вхід до України прибув громадянин Вірменії. Під час здійснення прикордонного контролю чоловік з метою сприяння у безперешкодному перетинанні держкордону запропонував прикордоннику неправомірну винагороду в розмірі 2000 російських рублів, які вклав до свого паспортного документу.

Також учора під час проведення прикордонного контролю громадянина Узбекистану, який в якості пасажира в’їжджав до України автомобілем марки «Mercedes-Benz», відбулося спрацювання бази даних щодо заборони в’їзду йому на територію України. Аби все ж таки потрапити до України, чоловік запропонував прикордоннику неправомірну винагороду в розмірі 1000 гривень та 20 доларів США.

Наразі вартові кордону вжили всіх необхідних заходів для припинення виявлених правопорушень. До Національної поліції направлені повідомлення про протиправне діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

Після проведення працівниками поліції слідчих дій відносно обох іноземців прийнято рішення про відмову в пропуску через державний кордон України, встановленим порядком повернуто на територію Росії. Крім цього, громадянину Узбекистану проставлено заборону в’їзду в Україну строком на три роки.

Підготував Роман ТКАЧ