Instagram блокуватиме хештеги, які агітують проти щеплень

GETTY IMAGES

Керівництво Instagram повідомило, що блокуватиме хештеги, за допомогою яких користувачі поширюють хибну і ненаукову інформацію про щеплення. Про це повідомляє BBC-Україна.

Фотосервіс вже зараз блокує окремі хештеги, які містять хибні твердження – приміром, #vaccinescauseautism (“щеплення призводять до аутизму”).

Тепер під заборону потраплятимуть і більш загальні назви хештегів, які використовуються для поширення неправдивої іноформації про щеплення.

У адміністрації Instagram розповіли BBC, що не будуть вживати прямих заходів проти користувачів, які виступають проти вакцинації, але все ж обмежуватимуть поширення інформації, яка є завідомо неправдивою і може становити небезпеку для суспільства.

Керівництво фотосервісу каже, що спирається на дані авторитетних структур – таких як, приміром, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ).

Під заборону потрапляють як хештеги #vaccinescauseaids (“вакцини – причина СНІДу”) і #vaccinesarepoison (“вакцини – отрута”), так і менш очевидні – приміром, #vaccines1234 – під яким поширюється чимало ненаукових даних про щеплення.

Щеплення
GETTY IMAGES

Контролювати поширення такої інформації – завдання не з простих. Водночас із блокуванням одних хештегів, постійно виникають інші.

Крім того, часто противники вакцинації використовують цілком нейтральні хештеги – приміром, #vaccines.

У керівництві Instagram розповіли, що розглядають можливість демонструвати користувачам, які шукають публікації про вакцинацію, спливаючі повідомлення з достовірною інформацією про щеплення.

Схожі сповіщення вже зараз отримують користувачі, які шукають публікації, пов’язані з наркотиками.

За даними ВООЗ, антивакцинальні настрої є однією із 10-ти найсерйозніших загроз 2019 року у сфері охорони здоров’я.

Джерело: bbc.com