На Сумщині за минулу добу 3 боєприпаси знешкоджено та ще 40 виявлено

Ілюстративне фото/Управління ДСНС України у Сумській області

30 травня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни), проведено роботи зі знешкодження 1-го 57-мм 2-х 122-мм артснарядів, які раніше виявили у Конотопському районі м. Глухів та Шостка. Небезпечні предмети були вивезені у спеціально відведене місце та знищені шляхом підриву.

Цього ж дня о 17:21 на лінію екстреного виклику 101 надійшло повідомлення про виявлення невідомого предмету ззовні схожого на застарілий боєприпас в с. Перекопівка Роменського району. Знахідкі виявили під час профілактичного обстеження місцевості. По прибуттю рятувальники ідентифікували знахідку як п’ять 76 – мм артилерійських снарядів, двадцять дві 50 – мм мінометних міни та 12 детонаторів, які знаходились на відстані 800 м від житлових будинків.

Після цього, о 19:10 надійшла інформація про виявлення одного 45 – мм артилерійського снаряду, на узбіччі дороги в с. Піски Буринського району. Небезпечні боєприпаси знаходилися на відстані 200 м від житлових будинків.На місцях виявлення вибухонебезпечних предметів встановлено охорону та надано заявку на знешкодження до Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області (м. Ромни).