На Сумщині злочинна група обкрадала підприємства та дачні будинки

Прокуратурою Сумської області затверджено та в четвер, 25 квітня 2019 року, направлено до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох осіб, які в складі організованої злочинної групи викрадали майно з дачних кооперативів та сільськогосподарських підприємств.

У ході слідства, проведеного слідчими слідчого управління поліції, встановлено, що 33-річний сумчанин, який до цього вісім разів притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення корисливих злочинів та понад 20 років провів за ґратами, в середині листопада 2018 року вирішив використати здобутий злочинний досвід з метою незаконного збагачення та створив організовану злочинну групу. До протиправної діяльності організатор залучив 10 разів судимого 48-річного чоловіка, а також 29-річного молодика та 55-річного сумчанина, з менш вражаючим кримінальним минулим.

З того часу четверо зловмисників систематично вчиняли крадіжки чужого майна на території Сумського району. Зокрема учасники злочинної групи в нічний час приїжджали на територію покинутих сільськогосподарських підприємств, де автогеном розрізали металеві вироби (цистерни, ваги тощо) та вивозили на автомобілі «Ford Transit».

Окрім того, зловмисники систематично навідувались на територію дачних кооперативів, де, користуючись відсутністю господарів, викрадали цінні речі, переважно з металу, – вхідні двері, контейнери, ємність для води і т. д. Викрадений метал чоловіки збували на пунктах прийому металобрухту.

«Лише за один місяць зловмисники обікрали 2 підприємства та 6 дачних будинків, завдавши збитки власникам на суму близько 200 тис грн. Дії обвинувачених кваліфіковано за ч.ч. 2, 3, 5 ст. 185 (крадіжка, поєднана із проникненням у сховище, вчинена повторно у складі організованої групи) КК України», – розповів начальник відділу прокуратури Сумської області Сергій Саєнко.

Довідково: за скоєне учасникам організованої групи загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.