Поліція Сумщини закликає учасників виборчого процесу не порушувати виборче законодавство

На цьому наголосили керівники ГУНП в області під час брифінгу, організованого для журналістів представниками “Громадянської мережі “ОПОРА”. Темою зустрічі став перебіг передвиборчої кампанії та готовність поліції забезпечити під час виборів правопорядок на території регіону.

Брифінг відбувся в обласному прес-клубі. Учасники заходу – представники Громадянської мережі ОПОРА, заступник начальника ГУНП в Сумській області Олег Григоров та заступник начальника Управління превентивної діяльності ГУНП Андрій Каракуц.

За словами Олега Григорова, для забезпечення належного правопорядку під час виборчого процесу, з 15 липня весь особовий склад поліції Сумщини переведений  на посилений варіант несення служби.

«Основним пріоритетом своєї роботи, окрім загальновизнаних як то дотримання законності, забезпечення безпеки громадян та протидія злочинності, ми бачимо тісну співпрацю з громадськими організаціями, омбудсменами та свідомими громадянами, – підкреслив Олег Григоров. – Поліція націлена в першу чергу на проведення профілактичних заходів по недопущенню випадків порушення виборчого законодавства, однак в разі вчинення таких порушень ми будемо стовідсотково реагувати відповідно чинному законодавству, оперативно і в рамках правового поля».

Для забезпечення оперативного реагування на всі повідомлення про порушення виборчого законодавства, в ГУНП області працює Ситуаційний центр, котрий у щодобовому режимі моніторить  ситуацію в області, щоб не допустити її загострення. Відтак, на сьогодні в поліції вже зареєстровано більше 160 заяв від громадян, спостерігачів та членів виборчих комісій. За результатами перевірок яких відкрито 4 кримінальні провадження та складено 18 адмінпротоколів. За словами представників ОПОРИ основними порушеннями виборчого законодавства в області є друк та розміщення агітматеріалів без вихідних даних, розміщення  листівок та плакатів у непередбачених місцях, тобто з порушеннями правил благоустрою населених пунктів, ймовірна непряма агітацію виборців та розміщення замовних матеріалів, так званої «джинси».

«Аби в день виборів волевиявлення громадян відбулося у спокійні обстановці без порушень Закону, на виборчих дільницях вже заступили на чергування  близько двох тисяч працівників поліції, їм допомагають військовослужбовці Національної гвардії», – повідомив заступник керівника Управління превентивної діяльності ГУНП області Андрій Каракуц. Він нагадав, що завтра – «день тиші», тому будь-яка агітація заборонена. Порушення виборчого законодавства тягне за собою адміністративну чи кримінальну відповідальність.

Поліція закликає громадян напередодні та в день виборів діяти виключно в рамках правового поля, не зловживати спиртним, дотримуватись правил загальноприйнятої поведінки, а про всі виявлені правопорушення інформувати працівників поліції або операторів спецлінії «102».