Сьогодні День святих апостолів Петра і Павла

Згідно з давньою легендою, Петро був свідком перших чудес, здійснених Ісусом, преображення і страждання Христового. А ось Павло спочатку був гонителем християн і зустрівся з Ісусом вже після чуда воскресіння. Обидва відданих учня прийняли мученицьку смерть в ім’я свого вчителя.

В пам’ять про них православні віруючі щорічно відзначають свято Петра і Павла. Дата християнського свята є неперехідною, тому відзначають свято щорічно в один і той же день – 12 липня (або 29 червня за старим стилем).

Згідно з біблійною легендою, до зустрічі з Христом Петро був простим рибалкою. Він займався промислом до того моменту, як його брат, апостол Андрій Первозванний не познайомив його з Месією. Після цього чоловік прийняв хрещення і став Петром.

Все своє життя він прославляв християнську віру і служив Богу. Павло, на відміну від Петра, не пізнав Христа під час його земного життя. Більше того, до хрещення він був ненависником християн. Обидва апостоли відмовилися від язичницької віри і присвятили все своє життя прославленню Христа і його віри. Павло не раз опинявся у в’язниці через свої християнські проповіді.

Але коли служителей Христа заарештували в Римі, відбувся суд і чоловіка засудили до смертної кари. Йому відтяли голову. Петра також засудили до смертної кари через повішення. Але перед смертю апостол попросив, щоб його розіп’яли головою донизу, вважаючи, що він недостойний померти так само, як Ісус.

unian.ua