Шахраї по телефону видурюють у громадян великі суми грошей

Зловмисники, використавши відому шахрайську схему «відкупу родичів» від кримінальної відповідальності за нібито скоєний  злочин, домоглися того, що двоє сумських пенсіонерів віддали їм всі свої заощадження.

Вдень на стаціонарний телефон 82-річного мешканця обласного центру зателефонував невідомий чоловік, та назвавшись працівником поліції, повідомив, що його онук, нібито скоїв дорожньо-транспортну пригоду,  травмувала  жінку, а сам потрапив до поліції. Тепер «онукові», винуватцю ДТП, загрожує кримінальне покарання, якого втім, можна уникнути, якщо оплатити потерпілій  лікування. «Поліцейський» говорив наскільки переконливо,  що старенький повірив, і зібравши вдома   всі наявні гроші – 40 000 гривень, передав  їх невідомому чоловікові біля дверей власної квартири.

 За такою ж схемою наступного дня зловмисники одурили і 73-річну сумчанку. Шахрай, розповівши наляканій жінці байку про онука, який нібито покалічив під час автоаварії людину, домігся того, що  пенсіонерка зібрала вдома 8 500 гривень і передала їх  невідомому чоловікові біля дверей своєї оселі.

Лиш після того, як справу було зроблено, старенька  зателефонувала родичам та зрозуміла, що її одурили.

Поліція відкрила кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злочинців.

Правоохоронці  вкотре застерігають людей похилого віку від вчинення ними необдуманих кроків при спілкуванні з незнайомими людьми. Знайте, якщо ваші співрозмовники у спілкуванні з вами зачіпають теми грошей, які вам необхідно комусь передати, вас хочуть одурити. Тож відразу  покладіть слухавку, спробуйте заспокоїтись та повідомте поліцію про спробу шахрайства. Завжди пам’ятайте – Ваша безпека у Ваших руках.

Відділ комунікації поліції Сумської області