Шукала роботу за кордоном, а втрапила у шахрайську пастку

Жінка повірила інтернет-агенту, який пропонував працевлаштування за кордоном, і перерахувала йому понад 12 000 гривень за посередницькі послуги. У висновку вона залишилась і без грошей, і без роботи.

В поліцію з заявою про шахрайство звернулась 40-річна мешканка Шостки. Жінка розповіла, що знайшла на відомому інтернет- ресурсі оголошення про працевлаштування за кордоном, а саме – на заводі дитячого харчування в Голландії. Зв’язалась з автором оголошення, і він розповів всі подробиці майбутньої роботи. Але, за словами співрозмовника, за посередницькі послуги потрібно заплатити гроші, на що вона й погодилась.

Спочатку жінка відіслала посереднику копії своїх документів та  заповнену анкету. Документи потрібні були для узгодження з роботодавцем. За кілька днів отримала відповідь від агента, що її кандидатура схвалена, а відтак знову потрібно перерахувати 120 євро на вказаний рахунок.

Виконавши й цю умову, вона отримала документи, які нібито підтверджували її працевлаштування. Тож за кілька днів, за вимогою агента, вона перерахувала таку ж суму на інший рахунок і у гривневому еквіваленті.

Виліт з країни на роботу був на призначений на кінець місяця, проте потрібно було сплатити ще й половину вартості квитка. Перерахувавши ще 180 євро, жінка вже очікувала призначеної дати вильоту. Але отримала повідомлення від агента, що виліт переноситься через труднощі з оформленням її документів. Після цього агент на зв’язок не виходив, а всі спроби жінки зв’язатися з ним  результату не дали.  

В поліції за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство», в рамках якого ведуться пошуки афериста.

Правоохоронці дають кілька порад, як не потрапити на гачок шахраїв, які пропонують роботу за кордоном:

– не варто спокушатися «захмарними» заробітками. Якщо вам пропонують великі гроші за роботу, якою ви ніколи не займалися, — це шахрайство;

– не варто їхати на роботу, не знаючи кінцевої адреси й даних роботодавця. Якщо посередник говорить, що робота легальна, але пропонує виїзд за туристичною візою, без оформлення дозволу на роботу, значить, про легальність він бреше;

– ніколи не платіть за працевлаштування посередникам наперед. Серйозні посередницькі фірми отримують плату за свої послуги із виплаченої вам зарплатні. Ті, що просять оплатити послуги авансом, часто зникають разом із грошима;

– обманюють не тільки посередники, а й закордонні роботодавці. Тому подбайте про офіційно оформлений контракт, або хоча б про неформальну розписку, де будуть описані основні умови договору. Також важливо не допускати затримки виплати зарплатні і не працювати без оплати, сподіваючись, що заплатять потім.

Відділ комунікації поліції Сумської області