У Сумах розгорілися пристрасті довкола пам’ятника Ярославу Мудрому

Пристрасті довкола пам’ятника Ярославові Мудрому розгорілися у Сумах. Частина містян захищає нещодавно встановлений монумент, інші критикують і вимагають демонтажу, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із книгою на тлі церковних бань Ярослав Мудрий розташувався на однойменній вулиці. Білу композицію у середмісті видно здалеку, ніхто не лишається байдужим. Думки різні: “Не хочу образити того, хто робив, мабуть, він не кінця вник у суть. Трошки халтура”; “Подобається, у мене дитина навіть каже: який красивий дядя сидить на троні”; “Він був кривобоким і обличчям не красень, тож, я думаю, він відповідає собі”.

У соцмережах –  бум мемів і фотожаб. Користувачів передусім непокоїть поза князя, над якою відверто глузують: “Таке враження, що Ярослав сидить на унітазі”; “Зараз прийде Тіріон Ланістер і всадить арбалета у свого старого”; “А в якому відділі Епіцентру можна придбати такий пам’ятник?” Одразу ж з’явилась і петиція про демонтаж, котра тільки за два дні набрала половину потрібних голосів.

Петицію ініціював колишній головний архітектор Сум, якого в пам’ятнику не влаштовує абсолютно все – поза, якість роботи, невідповідність стилістики. “Емблема – наше сумське артилерійське училище. Не відповідає тій  епосі”, – стверджує Сергій Вінтоняк. І додає: “Завдання одне – прибрати, щоби більше не насміхалися”.

Очільник обласного управління архітектури взагалі не добирає слів. Чоботи завеликі, стілець замалий, книга не така, поза взагалі неоковирна. “Отакі прямолінійні асоціації, що людина сидить в туалеті, для державного діяча – вони не повинні виникати. Все, що можна було порушити – порушили”, – обурений Олег Кривцов. “В ті часи книжки важили декілька десятків кілограмів. Втримати книжку в одній руці – це треба бути Шварценеггером”, – додає він. Працівник облдержадміністрації зізнається, що біля пам’ятника його нервово тіпає: “Чого його карликом називають – ви ж подивіться: відстань від чобота до коліна приблизно ж така сама, як від коліна до голови. Скульптор не знає анатомії”.

Скульптор своєю роботою на відкритті пишався. “Я не займаюся плагіатом, це я придумав такий образ сам. Він в мене народився голові, і я вирішив його втілити”, – заявив Руслан Торяник. Звязатися з ним зараз не вдається. Сам чоловік з містечка у 70 кілометрах від Сум, в обласному центрі мало відомий, навіть меру.

Градоначальник пояснює: пам’ятник місту подарували, але хто саме – не говорить.  Встановлення погодили на виконкомі, колегіально. Особисто Олександру Лисенку князь подобається, а до пропорцій прискіпуватися, мовляв, не варто. “Коли кажуть, що у нього голова здорова, друзі, а шапка в нього маленька?” – питає мер міста. Петицію ж, якщо вона набере голосів, обіцяє розглянути, але вже зараз упевнений –  демонтувати Ярослава Мудрого ніхто не наважиться: “Хай хтось спробує! Я подивлюсь на цю людину, яка демонтує пам’ятник Ярославу Мудрому у місті Суми”.