Вибори: правоохоронці Сумщини обговорили план спільних дій

В ГУНП області під головуванням радника Міністра внутрішніх справ України Володимира  Філенка відбулась відео селекторна нарада, на якій розглядалося питання заходів щодо належної взаємодії органів виконавчої влади, діяльність яких координується Міністром внутрішніх справ України, під час проведення передвиборчої компанії та почергових виборів народних депутатів України.

На нараду були запрошені керівники ДСНС, держприкордонслужби, військової частини  Національної гвардії, міграційної служби, представники Громадської мережі ОПОРА,  начальники структурних і територіальних підрозділів ГУНП області. Зустріч відбулася під головуванням радника Міністра внутрішніх справ Володимира Філенка.

Відкриваючи нараду, начальник ГУНП області Микола Лушпієнко проінформував радника Міністра та присутніх про результати проведеної  працівниками поліції роботи і заплановані заходи по забезпеченню публічного спокою та дотримання законності за час виборчої кампанії. « Наше завдання – забезпечити правопорядок під час виборчого процесу. Ми реагуємо і будемо реагувати на будь-які повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства, чітко та професійно їх документувати, тісно співпрацювати з суміжними правоохоронними органами та громадськими активістами»

Керівник поліції області  зазначив, що всього до охорони публічної безпеки та порядку в день виборів планується залучити понад 2300 поліцейських, 96 військовослужбовців НГУ, 793 працівника ДСНС, курсантів ХНУВС. Питання готовності до проведення виборів за ініціативою ГУНП на початку липня було розглянуте  на відео-селекторній нараді Сумської ОДА за участі керівників правоохоронних органів області, об’єднаних територіальних громад та інших органів місцевого самоврядування. Надано доручення очільникам територіальних підрозділів поліції спільно з органами місцевого самоврядування провести обстеження приміщень виборчих дільниць. А з 15 липня поліцейські Сумщини переходять на посилений варіант несення служби.

Члени наради відзначили, що на сьогодні на території області зареєстровано 99 подій, пов’язаних із виборчою кампанією, з яких 72 факти стосувались незаконної агітації, 5 можливого підкупу виборців, 22 – інших порушень. Розпочате два кримінальні провадження , складено 11 адміністративних протоколів.

Представник Громадської мережі ОПОРА Ольга Коренєва  висловила задоволення тісною співпрацею з правоохоронцями, нагадавши про розроблені спільні заходи по забезпеченню прозорості та відкритості виборів, в тому числі – про проведені відповідні тренінги з керівниками територіальних підрозділів поліції. Учасники наради обговорили виконання затвердженого спільного плану дій по забезпеченню дотримання законності та правопорядку під час передвиборчої кампанії та виборчого процесу.

 «На сьогодні вже зроблено чимало для того, аби позачергові вибори народних депутатів України на Сумщині пройшли спокійно, але не менше роботи нам ще потрібно зробити. Маю обґрунтовані сподівання, що поліція Сумщини достойно справиться з покладеним на неї завданням і народне волевиявлення  відбудеться без порушень і в рамках чинного українського законодавства», – підкреслив радник Міністра внутрішніх справ Володимир Філенко, завершуючи нараду.

Відділ комунікації поліції Сумської області