Як перевозити ліки через митний кордон України?

Головне управління ДФС у Сумській області нагадує, що відповідно до п.19 ст.370 Митного кодексу України особистими речами вважаються, зокрема, лікарські засоби, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України лікарських засобів встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012 №458, згідно з якою громадяни можуть ввозити на митну територію України лікарські засоби, які переміщуються в ручній поклажі та/або в супроводжуваному або несупроводжуваному багажі громадянина, в таких обсягах:

– у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу (крім лікарських засобів, що містять наркотичні чи психотропні речовини);

– у кількості, що не перевищує зазначену в наявному в особи рецепті на такий лікарський засіб, виданому на ім’я цієї особи та засвідченому печаткою лікаря та/або закладу охорони здоров’я.

Особисті речі, визначені ст.370 МКУ, звільняються від оподаткування митними платежами при ввезенні (пересиланні) їх громадянами на митну територію України (п.10 ст.374 МКУ).