Верховна Рада схвалила законопроект про незаконне збагачення

Верховна Рада України прийняла в першому читанні президентський проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за придбання таких активів.

За це рішення проголосували 316 народних депутатів з 400, зареєстрованих в сесійній залі. Від “Слуги народу” “за” проголосували 237 народних депутатів, від “Європейської солідарності” – 0, від “Голосу” – 20, від “Батьківщини” – 14, від “Опозиційної платформи – За життя” – 24, від групи “За майбутнє “- 2, від позафракційних – 19.

Зокрема, законопроектом пропонується Кримінальний кодекс України доповнити статтею 368-5 “Незаконне збагачення”, в якій визначається, що придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більш ніж на 15 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів перевищує його доходи, карається позбавленням волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Джерело: https://comments.ua/