Зіткнення в Грузії: в МЗС повідомили про ситуацію по українцях

Фото: AFP

У грузинській столиці тривають вуличні протистояння з силовиками, десятки постраждалих.

У зв’язку з масовими протестами в Тбілісі посольство України уважно стежить за ситуацією з можливим перебуванням в епіцентрі подій українських громадян. Про це повідомив заступник начальника управління консульського забезпечення Департаменту консульської служби Міністерства закордонних справ Олександр Хом’як.

За його словами, внаслідок зіткнень протестувальників з поліцією серед постраждалих українців немає.

“Зараз такої інформації немає (про постраждалих). Посольство України в Грузії відстежує ситуацію і перевіряє можливу наявність громадян України серед постраждалих“, – сказав Хом’як.


20 червня ввечері кілька тисяч демонстрантів зібралися біля будівлі парламенту в центрі Тбілісі, вимагаючи відставки голови МВС Георгія Гахарії і голови парламенту. Протестувальники зробили спробу штурму будівлі. Поліція розігнала мітинг, застосувавши сльозогінний газ, гумові кулі і водомети. За даними грузинського МОЗ, постраждали 52 людини, в тому числі 38 поліцейських. До лікарень доправлено кілька десятків людей.

Приводом для народного невдоволення послужив інцидент на Міжпарламентській асамблеї православ’я – член російської Компартії Сергій Гаврилов, який прибув до Тбілісі на чолі делегації з РФ, відкривав сесію, сидячи в кріслі спікера. Через це опозиція зірвала засідання МАП, заблокувала трибуну і вимагала вигнати російських делегатів із зали. Внаслідок росіяни покинули не тільки парламент, а й саму грузинську столицю, вилетівши до Москви. Поки вони в супроводі охорони намагалися дістатися до мікроавтобуса, їх облили водою і закидали пляшками.

У той же час учасник Міжпарламентської асамблеї, народний депутат України Віктор Єленський пояснив, як агресивна Росія дискредитує православ’я. Також він розповів, як російські депутати на нього накинулися.

Джерело: segodnya.ua