У Сумах на КП «Міськводоканал» обговорили правила безпеки ведення газонебезпечних робіт

На КП «Міськводоканал» пройшов семінар-нарада стосовно вимог охорони праці та контролю газоповітряного середовища під час виконання газонебезпечних робіт. Проінформував учасників семінару головний державний інспектор відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Сумській області СЕРГІЙ ТИМОШЕНКО.

У ході заходу розглянули питання забезпечення працівників засобами колективного та індивідуального захисту, своєчасності проведення медичних оглядів працівників, які допускаються до виконання робіт підвищеної небезпеки, а також стану виробничої дисципліни на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства. Окремо присутні обговорили вимоги до вентиляційних систем і технологічного обладнання, зокрема їх наявність та справність.

Фахівець Держпраці звернув увагу на обставини та причини настання нещасних випадків на підприємствах водопровідно-каналізаційного господарства.

Із метою уникнення трагедій на виробництві, а як результат травмування працівників, слід пам’ятати, що газонебезпечні роботи необхідно виконувати бригадою у складі не менше двох осіб. У свою чергу ремонтні роботи в колодязях, тунелях, траншеях і котлованах глибиною понад 1 м, колекторах і резервуарах повинні виконуватися бригадою у складі не менше трьох працівників.

На виконання газонебезпечних робіт повинен видаватися наряд-допуск, в якому передбачають основні заходи безпеки виконання цих робіт.

Утім газонебезпечні роботи, які періодично повторюються і виконуються в аналогічних умовах, як правило, постійним складом працівників, можуть проводитися без оформлення наряду-допуску за затвердженими для кожного виду робіт виробничими інструкціями й інструкціями з безпечних методів роботи.

До таких належать роботи з ремонту та огляду колодязів, видалення води і конденсату із газопроводів та конденсатозбірників, а також технічне обслуговування газопроводів і газового обладнання без відключення газу, роботи на газовикористовувальних установках, котлах і агрегатах тощо.

На кожному підприємстві повинен бути розроблений перелік газонебезпечних робіт, які допускається виконувати без оформлення наряду-допуску.

Проте первинне виконання зазначених робіт проводиться з оформленням наряду-допуску.

Прес-служба Управління Держпраці у Сумській області