У сумських бібліотеках провели просвітницькі заходи до Днів сталої енергії

До Днів сталої енергії, які проходили стартували у Сумах з 5 по 8 червня, в бібліотеках міської централізованої бібліотечної системи відбулись просвітницькі заходи, квести та акції на екологічну тематику.

В центральній міській бібліотеці ім.Т. Г. Шевченка представлена книжкова виставка «Чиста енергія. Чисте життя», де зібрані інформаційні матеріали присвячені питанням управління багатоквартирними будинками та створення ОСББ, впровадженню енергоефективних заходів в житлових будинках, будівлях навчальних та лікарняних закладів міста, популяризації ідей сталого розвитку, енергоощадливості та збереження клімату.

Бібліотекарі юнацького абонементу центральної міської бібліотеки ім. Т. Г. Шевченка разом з учнями 8-х класів школи № 10 мандрували «зеленим експресом» країною «Сталої енергії». На шляху учасники подорожі відповідали на запитання анкети та вікторини «Енергоерудит», дізналися про цікаві факти з енергозбереження, побачили світові тенденції пошуку альтернативних джерел добування енергії. Наприкінці мандрівки школярі потрапили до творчої лабораторії, де за певний час кожен клас зростив своє «енергозберігаюче дерево». Активні мандрівники отримали яскраві пам’ятки «Як потрібно правильно берегти енергію» та сертифікати про участь у Днях сталої енергії в бібліотеці.

Бібліотека-філія № 4 також долучилась до цієї справи. Для учнів з пришкільного табору «Джерельце» НВК № 16 запропоновали перегляд мультфільмів відповідної тематики. Діти дізналися, як треба ощадно використовувати воду, світло і відтепер зможуть нагадувати своїм рідним про можливості енергозбереження.

В бібліотеці-філії № 14 пройшла пізнавальна гра «Безпечна енергетика» та енергетичний лікнеп «Збережи енергію – врятуй планету» для учнів школи № 23. В ігровій формі учні вчилися досліджувати своє довкілля, розширили знання про джерела електроенергії, познайомилися з методами ощадного й ефективного використання енергії. На прикладі досліду дізналися, що енергоощадність відіграє важливу роль у зменшенні шкідливого впливу людської діяльності на довкілля. Наприкінці заходу діти виконали творче завдання – намалювали прилади, які будуть витрачати менше енергії.

В бібліотеці-філії № 11 оформили книжкову викладку-інсталяцію «Енергія землі», де представлені інформаційні матеріали про енергозбереження та енергоефективність, про технології використання сонця для власних потреб.

Бібліотека-філія № 16 провела веб-електромандрівку «Енергія – це життя» та підготували книжкову виставку «Час берегти енергію».

В рамках проведення Днів сталої енергії в бібліотеці-філії №1 7 відбувся цикл заходів. Година спілкування «Енергозбереження – твоє надійне майбутнє» пройшла цікаво в діалоговій формі. Школярі з задоволенням взяли участь в ігровому майданчику «Енергоекономіка», проявили творчі здібності в конкурсі малюнків «Як я бережу енергію».

Бібліотека-філія № 2 взяла участь у міських заходах до Днів сталої енергії, які спрямовані на промоцію енергозбереження, ресурсозбереження, охорону навколишнього середовище та дбайливого ставлення до природи. Тому у читальному залі відбувся екологічний батл «Я – за енергозбереження!».
В рольовій грі «Енергозбереження в школі і дома», в конкурсах та вікторині відбувася двобій між учнями старших класів шкіл №6 та № 10, які показали знання та навички з питань збереження навколишнього середовища. На спогад про зустріч команди були нагороджені призами.

Бібліотекарі філії № 2 провели вуличний еко-пікнік «До природи – з чистим серцем», де представили перехожим літературу про енергозбереження, методи та зменшення витрат палива й енергії на виробництві та в побуті, а також інформацію про охорону природи та екологічні проблеми.

Різноманітно, цікаво та весело провели працівники бібліотеки-філії № 5 свято «Дні сталої енергії» разом з учнями 1-3 класів школи № 5. Ознайомили своїх юних користувачів з альтернативними видами енергії: повітрям, водою, сонцем й порадили, як зберегти енергію в побуті.

В бібліотеці- філії № 18 пройшла еко-година «Альтернативні джерела електроенергії». Для юних читачів підготували розповідь про чисту енергію, природні ресурси, звернули увагу дітей на переваги використання чистої (альтернативної енергії), на проблеми екології та необхідність змалку вчитись заощаджувати енергію. Розповідь супроводжувалась відеороликами та відеопрезентаціями. Діти розгадували ребуси та загадки про джерела енергії. Усі учасники отримали блокноти, пам’ятки, плакати «Чиста енергія – чисте майбутнє» та солодкі призи.

Екологічним барометром «Про дива і таємниці природи-чарівниці!» розпочалися Дні сталої енергії в бібліотеці-філії №3 ім. О. П. Столбіна. Під час заходу були проведені: екологічна вікторина; ігрова презенація збірки «Оповідки про дерева і квітки»; відкритий мікрофон «Життя в єкостилі»; відеозамальовки «Тайни рослинного цвіту».

Бібліотека-філія № 6 оформила книжкову виставку-пораду «Споживай енергію розумно». Крім тематичних книг, виставка містить матеріали, роздруковані з мережі Інтернет, про відновлювані джерела енергії: вітер, сонячне випромінювання, енергію морів та океанів.

Як інспектувати себе і своїх домочадців щодо заощадження енергії вчить енергоаудит. Саме з такими важливими проблемами і способами їх подолання ознайомились сумчани через веб-інформіну «Енергозберігаючий аудит», що пройшла в бібліотеці-філії № 7 в рамках Днів сталої енергії.

Бібліотека-філія № 16 провела веб-електромандрівку «Енергія – це життя» та підготували книжкову виставку «Час берегти енергію».

Бібліотека-філія № 8 провела для учасників пришкільного табору інтерактивну гру «Я – за збереження енергії». Учні дізналися, як та навіщо зберігати ресурси планети (в першу чергу – видобуту енергію, воду, корисні копалини). Школярі отримали корисні поради щодо того, як в побуті економити воду, електроенергію та тепло, як зменшити витрати з сімейного бюджету. Переможці отримали призи.