Піна невідомого походження з’явилася на Пслі

Взяли проби на вміст органіки та інших небезпечних для людини речовин. За два дні екоінспекція повинна отримати відповідь: що у воді Псла, який протікає через Суми. Минулих вихідних на поверхні водойми житель околиці зафільмував піну невідомого походження. Повідомляє UA: Суми.

Відео з піною зняв сумчанин В’ячеслав Винниченко. Зі слів автора, він знімав річку Псел на Басах – у районі викиду стічних вод. Про стан річки говорили сьогодні на апаратній нараді в Сумській мерії. Туди прийшов і представник Красносільського об’єднаного садівничого кооперативу Станіслав Гончаров. Присадибні ділянки і будинки розмістились на березі Псла – за кілька кілометрів від міських очисних споруд.

“Скидаються нечистоти, купатися неможливо, ну хто ризикує, той купається, я в цьому році купався лише одного разу і лише тому, що треба було відремонтувати систему поливу, це дуже страшно, риби практично немає, мул кругом, воняє з річки”, – говорить житель Красносільського об’єднаного садівничого кооперативу Станіслав Гончаров.  

Директор “Міськводоканалу” Анатолій Сагач – підприємства, на балансі якого перебувають очисні споруди, заперечує скидання нечистот. 

“Та ситуація, яка повторюється кожного літа, при піднятті температури річки той мул, який відкладений на дні річки від температури піднімаються на верх. Технічно фекалії, які заходять з міста на очисні, проходячи як мінімум 5 видів очистки, не можуть потрапити у річку Псел. Ви самі розумієте – 35-40 років очисним спорудам і на 100%  ми очистити стоки ми не можемо, але на 97% ми стоки очищаємо і немає ніякого потрапляння фекалій в річку з боку очисних споруд”, – говорить директор КП “Міськводоканал” Анатолій Сагач. 

В обласній екологічній інспекції говорять – проби води із Псла сьогодні відібрали. На результати чекають найближчі дві доби, попередні висновки такі

“Це не фікалії, це піна, яка утворилася в наслідок витоку стічних вод у водний обєкт. Вода, яка проходить через очисні споруди, із 150 тис кубів, на яку вони розраховані, зменшилася до 40 тис, і застосування миючих речових збільшилося у 10-12 разів, можна зробити висновок, що очисні споруди фізично не можуть повністю очищувати стічні води”, – говорить в. о. начальника Державної екологічної інспекції в Сумській області Олександр Уваров.

Місяць тому обласна екоінспекція, розповів Олександр УВАРОВ, також перевіряла гідрохімічну якість води у Пслі. Тоді, за його словами, вода відповідала усім нормам, окрім хімічного та біологічного споживання кисню. Торік у вересні, у тому районі (поблизу Старого села), сумчани також бачили піну на поверхні Псла – тоді екоінспекція зафіксувала перевищення у воді вмісту шкідливих речовин, зокрема,  нітратів, нітритів, фосфатів, біологічного та хімічного споживання кисню. Держспоживслужба пізніше виявила, що у воді удвічі перевищені показники ентерококів та у двадцять разів кишкової палички. Тоді, голова служби – Віталій Моїсеєнко говорив, що це ознаки (цитую) «поновлюваної форми фекалій, які скидаються в річку».